Gıda ve Pasta Katkıları » Pastacılık Katkı Maddeleri
  • Dr Gusto İsomalt 200 Gr

Dr Gusto İsomalt 200 Gr

Dr.Gusto
Dr Gusto İsomalt 200 Gr Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Gıda üretimi içindir,
Ürün Piyasa Fiyat:
Ürün Fiyat:
30.00 TL
Havale ile Fiyatı :
30.00 TL
Bu ürünü 14:00'a kadar sipariş verirseniz BUGÜN kargoda!

TELEFONDA SİPARİŞ VER

05549309933

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Sepete Ekle
İndirimdeYeni ÜrünHemen Kargo
- Ürün Hakkında -

ISOMALT şeker pancarından elde edilen tek şeker ikamesidir ve şekere benzer bir tatlılık profiline sahiptir.

Düşük glisemik tepkiye ve şekerin yarısı kadar enerjiye sahip olan ISOMALT aynı zamanda diş dostudur.

ISOMALT, sahip olduğu teknolojik avantajlar sayesinde her gün büyüyen sağlıklı gıda pazarına yönelik şeker ilavesiz ürünlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Tüketiciler her şeyde ‘doğallık’ ve ‘sağlık ve mutluluk’ konularına tüm dünyada giderek daha fazla önem veriyor. Ülkemizde ise pek çok imalatçı, özellikle Belçika, İsviçre gibi ülkelerin liderliğinde geliştirilen, doğal katkı maddeleriyle ek sağlık faydaları içeren çikolata ürünü imalatını yakından izliyor. Tüketicilere sağlıklı alternatifler sunmayı hedefleyen üreticiler, ürünlerde “sağlık” ve “doğallık” özelliklerini, mükemmel tat ve zevk hissini koruyarak bir araya getiren ürünler geliştiriyor.


Bu çerçevede, BENEO Müşteri Teknik Servis Başkanı Ingrid Willibald-Ettle, şirketin şeker ikamesi olan ISOMALT’ın sağlıklı ve lezzetli çikolata uygulamaları için zengin alternatifler sunduğunu belirterek, Türkiye’de, Melodi Çikolata, Sanset Gıda ve Ülker’in İsomalt kullanarak çok lezzetli, doğal ve sağlıklı ürünler geliştirdiğini vurguluyor.
Melodi Çikolata, 2010 yılında “Diyet kakaolu fındık ezmesini” piyasaya sürdü. Enerji değeri Isomalt sayesinde %25 oranında düşürülebildi. Daha da fazlası, bu ürün pazarda, düşük glisemik indeksli ve kolesterolsüz olarak konumlandırıldı. Sanset Gıda, 2011 yılının başlarında, içeriğinde Isomalt bulunan, çikolatalı fındık ezmesi Sarelle’yi piyasaya sürdü. Bu ürün, “Şeker eklenmemiştir”, “Diyabetik”, “Trans yağ içermez”, “Renklendirici ve koruyucu içermez” şeklindeki özellikleriyle pazarda konumlandırıldı. Ülker ise “şeker eklenmemiştir” etiketiyle satılan “Mavi Yeşil” isimli çikolata çubuklarını Isomalt ile üretiyor.

Isomalt Şekersiz zevk
ISOMALT, saf şeker pancarından üretilen tek şeker ikamesi olup yumuşak, şeker benzeri bir tadı vardır. Ancak, şeker ile karşılaştırıldığında sadece iki kaloridir, düşük glisemik etkisi vardır ve diş minesine zarar vermez. Bu nedenle ISOMALT ile yapılan çikolata testlerden olumlu sonuç aldıysa “düşük kalorili”, “şekeri azaltılmış” veya laktoz içermiyorsa “şekersiz” ve “diş dostu” olarak etiketlenebilir.

ISOMALT ile çikolata üretimi – Teknik detaylar
ISOMALT ile üretilen çikolatalarda şeker 1:1 oranında ikame olup orijinal tarifin değiştirilmesine gerek kalmaz. Şeker ikamesi standart ekipmanla büyük değişiklikler gerektirmeden işlenebildiğinden üretim parametreleri de değişmez. Konçlama sıcaklıkları bile değişmez. Siyah çikolata ISOMALT ile 80 °C’ye kadar işlenebilir, bu da iyi akışkanlık özelliğini garantiler.

ISOMALT LM sınıfı özellikle çikolata uygulamaları için uygundur. Hafif kristal su içeriği ile ayrılmaktadır ve çeşitli düzenleyiciler için iki farklı sınıfta mevcuttur. Genel olarak tüm hatlar üzerinde kolayca kıyılabilir. ISOMALT LM’nin düşük kristal su içeriği sayesinde konçlama sırasında yığın parçalanmaz. Sıvı çikolata 45-50 °C sıcaklıkta depolandığında kararlı bir akışkan özellik gösterir. Genel olarak ISOMALT ile yapılan çikolatalar diğer çikolatalara oranla daha düşük esneme değerine sahiptir ki bu da ince kaplamalar talep edildiğinde kullanışlıdır.

Şeker ikamesinin düşük higroskopisitesi sadece iyi depolama özellilerine yol açmaz, aynı zamanda yığının üretim süreci boyunca nemlenmesini engeller, bu da nihai ürünün kalitesi için çok önemlidir.

Temelde şekersiz çikolata her türlü varyasyonda üretilebilir: bitter çikolata, beyaz veya sütlü çikolata, çikolata kaplamaları, karamel veya nuga gibi dolguların yanı sıra serpme nuga.

ISOMALT, tatta herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan sağlıklı ürünler üretilmesini sağlar.

Besinsel ve teknolojik avantajları sayesinde ISOMALT, dünyanın bir numaralı şeker ikamesidir ve dünya genelinde yaklaşık 1800 üründe kullanılmaktadır.

Havale / EFT :

30.00 TL

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
 

- İlgili Ürünler -


MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır